Obwieszczenie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na „budowie budynku mieszkalnego jednorodzinnego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną na działce o nr ewid. gruntów 602/1 w miejscowości Lisie Jamy”
GPS.6730.282.2025
Lubaczów, 11.02.2026r.
OBWIESZCZENIE o wszczęciu postępowania administracyjnego
Na podstawie art. 49 oraz 61 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 572 z późn. zm.), art. 53 ust. 1c w związku z art. 64 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1130 z późn. zm.) zawiadamia się, że w 01.12.2025 r. na wniosek Pana Krzysztofa Drak zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na „budowie budynku mieszkalnego jednorodzinnego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną na działce o nr ewid. gruntów 602/1 w miejscowości Lisie Jamy”.
Zgodnie z art. 53 ust 1c ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1130 z późn. zm.) zawiadomienie stron w przedmiotowym postępowaniu dokonuje się trybem publicznego obwieszczenia dla działki o nieuregulowanym stanie prawnym lub nieuzyskania danych pozwalających na ustalenie adresu właściciela lub użytkownika wieczystego nieruchomości (działka o nr ewid. gruntów: 598 w miejscowości Lisie Jamy).
W ciągu 7 dni od daty otrzymania niniejszego Zawiadomienia można zapoznać się z aktami sprawy oraz składać wnioski i zastrzeżenia.
Ponadto na podstawie art. 35 w związku z art. 36 § 1 i 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r., poz. 572 z późn. zm.) uprzejmie zawiadamiam, że sprawa nie może być załatwiona w terminie przewidzianym w art. 64 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity Dz. U. z 2024r. poz. 1130 z późn. zm.), z przyczyn niezależnych od organu.
Przewidywany termin załatwienia sprawy określam do dnia 30.04.2026 r.
Wyznaczenie takiego terminu załatwienia sprawy wynika z konieczności oczekiwania na opracowanie projektu decyzji oraz konieczności przeprowadzenia uzgodnień zgodnie z art. 53 ust. 4 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1130 z późn. zm.).
Stronie – w przypadku niezałatwienia sprawy w terminach określonych w art. 35 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2024r., poz. 572 z późn. zm.) lub w terminach wyznaczonych przez organ o zawiadomieniu o przewidywanym terminie załatwienia sprawy przysługuje prawo do wniesienia ponaglenia. Ponaglenie powinno zawierać uzasadnienie.
Ponaglenie wnosi się do organu wyższego stopnia za pośrednictwem organu prowadzącego postępowanie.
Doręczenie przedmiotowego zawiadomienia uważa się za dokonane po upływie 14 dni od dnia publicznego ogłoszenia.
Niniejsze zawiadomienie zostaje podane stronom do wiadomości poprzez zamieszczenie w formie obwieszczenia na stronie internetowej Urzędu Gminy Lubaczów (www.lubaczow.com.pl), tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Lubaczów oraz tablicy ogłoszeń w miejscowości Lisie Jamy.
Z up. Wójta
Katarzyna Goniak
Kierownik Referatu
Gospodarki Przestrzennej i Środowiska